Thera-Band Academy

Thera-Band Academy je celosvětově uznávanou institucí, zabývající se výzkumem a vzděláváním v oblastech jako jsou rehabilitace, fitness a wellnes. Akademy podporuje odborné a studentské vzdělávání v oblasti rehabilitace a cvičení po celém světě.

theraband-academy

 

 

 

Kurz Terapeutické využití Thera-Bandu 

Kurz „Terapeutické využití TheraBandu“ přináší, pod záštitou světově uznávané TheraBand Academy, moderní pojetí a TheraBand představuje jako ucelený systém cvičení na několika úrovních. Frekventanti kurzu budou seznámeni s teoretickými poznatky a fyzikálními principy expanderů. Dále budou pracovat s mnoha dalšími pomůckami, jejichž působení uplatní ve sportovní fyzioterapii, tréninku, klasické rehabilitaci, v terapii ruky nebo jako součást masážních technik.

Kurz je tedy vhodný pro fyzioterapeuty, maséry, trenéry, cvičitele zdravotní tělesné výchovy apod.

První den kurzu je částečně věnován teorii, která je nezbytná zejména pro pochopení technik cvičení s expandery. Praktická část se věnuje stabilizačním cvičením, mobilizačním cvičením, postizometrické relaxaci, izolované plyometrii, excentrickému cvičení a využití technik u konkrétních klinických diagnóz a stavů.

Druhý den se účastníci učí pracovat s pomůckami jako CLX, Flexbar, Foot roller, balančními plochami, kinesio tapy. Dále se zabýváme kritérii jejich výběru - správné velikosti, zátěže a zásadami aplikace. Kurz prezentuje v Čechách dosud nevyužitý potenciál TheraBandu a výsledky zahraničních studií.

Po absolvování kurzu jsou účastníci schopni aktivním způsobem ovlivnit celou škálu ortopedických, neurologických a funkčních poruch pohybového systému. Odbornost garantuje lektorka Mgr. Jitka Kobrová, Cert. MDT jako Thera Band Academy Approved Instructor, která stojí za populárními kurzy tejpování a publikacemi „Terapeutické využití tejpování“ a „Terapeutické využití tejpování v lymfologii“, díky tomu má s výukou mnohaleté zkušenosti. 

Pro registraci nebo získání více informací nás kontaktujte na tel: +420 775 096 009 nebo pište na: jan@rehasport.cz.

12. - 13. září 2020 KURZ OBSAZEN
23. - 24. květen 2020 KURZ OBSAZEN
19. - 20. říjen 2019 KURZ OBSAZEN

 

theraband_pozvanka_12-13-za-pdf