Cvičení s posilovací gumou Thera-Band CLX

Komplexní sklapovačky s posilovací gumou CLX

Do prostředních ok vsuneme nohy a gumu umístíme nad kolena. Do vnějších ok vsuneme ruce a provedeme cvik. Při cvičení zpevníme náš trup, který je účinně namáhán. Jedná se o velmi komplexní cvik, při kterém se zapojuje většina hlubokých svalů trupu.


Veslování vsedě s posilovací gumou CLX

Nohy vsuneme do prostředních otvorů CLX, gumu překřížíme, vynecháme jedno oko na každé straně a za následující gumu uchopíme. Tahem k tělu gumu natáhneme a stlačíme lopatky k sobě. Během cviku udržujeme naše torzo pevné a záda rovná. Kolena jsou mírně pokrčená.


Dřep s posilovací gumou CLX

Nohy zasuneme do prostředních otvorů CLX, překřížíme a do krajních otvorů vsuneme paže. Položíme jedno předloktí na druhé a zvedneme je do výše ramen. Následně jdeme do dřepu, paty ponecháme na podlaze a trup udržujeme zpevněný. Doporučujeme vyšší počet opakování s nižší zátěží, kdy cvik provádíme precizně.


Posilování stehen a hýždí s posilovací gumou Thera-Band CLX

V tomto video návodu vám ukážeme jak efektivně procvičovat hýždě a stehna s posilovací gumou Thera-Band CLX. Do krajních smyček vsuňte nohy a v pozici na čtyřech uchopte střed posilovací gumy CLX do rukou. Následně proveďte kop patou vzhůru. Při tomto pohybu udržujte vaše torzo zpevněné a neprohýbejte záda. Pro zvýšení náročnosti cviku posuňte nohu, o kterou se opíráte dozadu.


Posilování zadní strany stehen s posilovací gumou Thera-Band CLX

Vsuňte nohy do dvou prostředních smyček a rukama uchopte smyčky krajní. Zdvihněte ruce do výše ramen. Poté se při zachování rovných zad předkloňte a vraťte zpět do výchozí pozice. Při cvičení tlačte palce u nohou nahoru, abyste co nejvíce zapojovali zadní stranu stehen.


Stabilizační cvičení na čtyřech s Thera-Band CLX

Vložte nohy do prostředních smyček a ponechte jednu mezi nimi volnou. Vložte vaše ruce do posledních smyček na koncích CLX. Začněte cvik s dlaněmi přímo pod vašimi rameny a koleny mezi vašimi boky. Současně zvedněte protilehlou ruku a nohu a udržujte při tom balanc. Zvedejte nohu a ruku až do bodu propnutí, a až budou paralelně s podlahou.

TIP: Při cviku udržujte hlavu a krk v přirozené pozici.


Posilování tricepsů - tlaky dolů s Thera-Band CLX

Začněte s CLX okolo základny vašeho krku a rukama ve smyčkách tak aby byl CLX propnutý ve fázi, kdy jsou vaše lokty v pravém úhlu. Poté tlakem narovnejte ruce směrem dolů, zatímco lokty zůstávají podél těla.


Posilování tricepsů - tlaky dozadu s Thera-Band CLX

Umístěte střed CLX pod vaši přední nohu a uchopte CLX za konce. Lehce se nakloňte vpřed a nastavte vaše lokty do pravého úhlu. Udržujte vaše lokty přilepené k trupu zatímco tlakem směrem vzad dostanete vaše paže do natažení. Chvíli v pozici setrvejte a vraťte zpět.


Kliky s Thera-Band CLX


Posilování horní části zad s Thera-Band CLX


Stabilizace - ruka - noha v leže s Thera-Band CLX


Boční kop s Thera-Band CLX


Tlaky vpřed s Thera-Band CLX