Cvičení s posilovací gumou Thera-Band

Cvičení s posilovací gumou je ideální jak pro účely rehabilitace, tak pro posílení a zpevnění celého těla. Cvičení s posilovací gumou je díky takřka nekonečným možnostem posilovací gumy opravdu univerzální. Jednoduchost této pomůcky umožňuje procvičit opravdu každou část vašeho těla, a to bezpečným a pro tělo přirozeným způsobem. Připravili jsme pro vás videonávody cvičení s posilovací gumou, ve kterých naleznete nejčastější cviky na jednotlivé partie. Díky nim budete moci cvičit v pohodlí vašeho domova nebo kdekoli se vám to hodí.

148-tlacitko-vybrat-v-eshopu


Cvičení ramen s posilovací gumou Thera-Band – Vzpřímené rozpažování

V tomto videonávodu vám ukážeme, jak provádět jeden ze cviků na ramena s posilovací gumou Thera-Band. Při cvičení se snažte stát rovně a lehce podsadit pánev, abyste nezatěžovali bederní oblast vašich zad. Posilovací gumu si připravte tak, aby v dolní pozici paží byla jen lehce natažená. Opakování zvolte podle druhu vašeho tréninku. Pokud se jedná o rehabilitační cvičení, doporučujeme tuhosti posilovací gumy béžová, žlutá a červená. Pro silový trénink můžete postoupit ke gumám tužším. Cvik provádějte pomalu a využívejte i tahu posilovací gumy při pohybu dolů.


Cvičení bicepsu s posilovací gumou Thera-Band

Cvičení bicepsu s posilovací gumou Thera-Band je jednoduché, velmi účinné a nahradí i tradiční činky. Při cvičení udržujte rovná záda a dávejte pozor, abyste se při tlaku paží vzhůru nezakláněli. Pokud vás cvičení k tomuto pohybu nutí, doporučujeme volbu posilovací gumy nižší obtížnosti. Při cvičení využívejte tahu posilovací gumy i ve fázi cviku, kdy jde ruka směrem dolů. Počet opakování cviku volte v závislosti na vaší kondici a druhu tréninku.


Cvičení tricepsu s posilovací gumou Thera-Band

Při cvičení tricepsu s posilovací gumou se snažte mít rovná záda a cvik provádějte pomalu a precizně. Doporučujeme, abyste cvičili spíše se slabší posilovací gumou a cviky prováděli správně. Cvičení s posilovací gumou, stejně jako s činkami, s příliš velkou zátěží vede ke špatnému provedení cviků a tím i k namáhání kloubů a svalů, které nemají být do cviku zapojeny. Zvýšit nebo snížit zátěž posilovací gumy lze upravením úchopu. Pokud začínáte cvik s gumou již napnutou, bude zátěž v průběhu celého pohybu náročnější, než kdybyste začali bez napětí.


Cvičení stehen a hýždí s posilovací gumou Thera-Band

Cvičení stehen a hýždí s posilovací gumou Thera-Band je skvělý způsob, jak tyto partie posílit, zpevnit a vytvarovat. Při cvičení doporučujeme použít cvičební podložku nebo cvičit na měkkém koberci, abyste nenamáhali kolenní klouby. Posilovací guma vám při zakopávání dodá potřebný odpor, aby vaše cvičení bylo opravdu efektivní. Náročnost cvičení lze zvýšit počtem opakování nebo větším propnutím gumy v počáteční pozici. Pro toto cvičení doporučujeme vyšší tuhost posilovací gumy. Při cvičení se snažte udržovat vaše záda rovná, nikoli prohnutá směrem dolů.


Cvičení zad s posilovací gumou Thera-Band

Cvičení zad s posilovací gumou Thera-Band provádíme v sedě s nataženýma nohama. Pokud vám tuto pozici vaše nohy nedovolí, můžete je mírně pokrčit. Při cviku se snažte mít rovná záda. Cvik začínáme s pažemi nataženými vpřed tak, že guma je v mírném natažení. Poté ruce přitáhneme na úroveň našeho trupu a pokračujeme pohybem zpět do protažení.


Kliky s posilovací gumou Thera-Band

Do cvičení s posilovací gumou můžete zařadit i populární kliky. Posilovací guma zvýší svým odporem náročnost tohoto cviku a tím i jeho účinnost. Díky posilovací gumě nemusíte pro intenzivní posilování prsních svalů navštívit posilovnu a cvičit na bench pressu. Díky tomuto cvičení dosáhnete srovnatelných výsledků, a to zdravým a pro tělo přirozeným způsobem. Při kliku totiž zapojujete i svaly trupu, které jsou důležité pro zdravá záda a správné držení těla.


Cvičení rotátorové manžety ramenního kloubu s posilovací gumou Thera-Band

Cvičením rotátorových manžet ramenního kloubu můžete předejít bolestem ramene způsobených jinou pohybovou aktivitou, jako je například posilování nebo míčové sporty. Rotátorová manžeta slouží ke stabilizaci hlavice v jamce ramenního kloubu. Cvičení rotátorové manžety se provádí ve směru zevnitř – ven, jak můžete vidět v tomto vidonávodu nebo ve směru opačném, kdy jsou předloktí v rovině a tlak provádíme do středu.


Dřepy s posilovací gumou Thera-Band

Základním cvikem pro posílení nebo tvarování stehen a hýždí je určitě dřep. S posilovací gumou Thera-Band můžete dodat tomuto cviku na náročnosti a dosáhnout tak mnohem lepších výsledků než při cvičení bez zátěže. Při dřepu dbejte na to, aby vaše záda zůstávala v celém průběhu rovná. Pro zlepšení kondice a tvarování partií doporučujeme větší počet opakování cviku s nižší zátěží, tedy s posilovací gumou obtížnosti béžová až zelená. Pro silový trénink doporučujeme gumy modrou až nejsilnější zlatou.


Cvičení ramen s posilovací gumou Thera-Band - Tlaky vzhůru

V tomto videu vám ukážeme další způsob cvičení ramen s posilovací gumou Thera-Band. Tento cvik je skvělý, například jako doplnění tréninku pro hráče míčových sportů. Jak tlačíte posilovací gumu směrem vzhůru, stále více se natahuje, a tak vzniká postupně zvyšující se zátěž, která dosáhne maxima v horní části cviku a opět klesá, když posilovací gumu spouštíte dolů, a ta se opět smršťuje. Díky tomu tento cvik nenamáhá ramenní kloub vysokou zátěží ve spodní části cviku, kdy je nejnáchylnější k přetížení.


Cvičení boků s posilovací gumou Thera-Band

V tomto video návodu Vám ukážeme, jak provádět cvičení pro zvýšení stability a tvarování boků za pomoci posilovací gumy. Lehněte si na bok a podepřete si rukou hlavu, abyste při cvičení nenamáhali krk. Tlačte nohou do strany proti odporu posilovací gumy tak, aby pohyb vycházel z boků. Vyberte si takovou obtížnost posilovací gumy, abyste dokázali při zachování správného provádění cviku udělat alespoň 10 opakování.


Posilování lýtkového svalu s posilovací gumou Thera-Band

V tomto video návodu Vám ukážeme, jak provádět cvičení pro posílení lýtkových svalů za pomoci posilovací gumy. Sedněte si na zem, nejlépe na cvičební podložku. Za chodidlo natažené nohy zachytněte posilovací gumu, napněte ji a její konce uchopte jednou rukou. Poté provádějte pohyb špičkou nohy, propínejte chodidlo a opět vracejte do výchozí pozice. Vyberte si takovou obtížnost posilovací gumy, abyste dokázali při zachování správného provádění cviku udělat alespoň 10 opakování.


Posilování abduktorů ramenního kloubu s posilovací gumou Thera-Band

V tomto video návodu Vám ukážeme, jak provádět cvičení pro posílení střední části deltového a nadhřebenového svalu za pomoci posilovací gumy. Stoupněte si s chodidly na šířku ramen, pod chodidly provlékněte posilovací gumu a její konce držte v rukou. Poté ruce současně upažujte až do výšky ramen a poté spouštějte opět dolů. Pohyb provádějte pomalu a plynule. Vyberte si takovou obtížnost posilovací gumy, abyste dokázali při zachování správného provádění cviku udělat alespoň 10 opakování.


Posilování flexorů předloktí s posilovací gumou Thera-Band

V tomto video návodu Vám ukážeme, jak provádět cvičení pro posílení flexorů předloktí - ohýbačů zápěstí za pomoci posilovací gumy. Cvik provádějte v sedě, cvičící ruku si loktem a částí předloktí opřete o stejnostrannou nohu a oba konce gumy uchopte. Smyčku vyvořenou přeložením gumy přišlápněte nohou. Pohyb provádějte s dlaní vytočenou směrem nahoru. při cviku posilovanou ruku v zápěstí ohýbejte směrem k sobě a od sebe, pohyb je pomalý a plynulý. Vyberte si takovou obtížnost posilovací gumy, abyste dokázali při zachování správného provádění cviku udělat alespoň 10 opakování.