Balanční podložky Thera-Band

balancni-podlozky

Balanční podložka Thera-Band je skvělá multifunkční pomůcka, určená zejména pro balanční cvičení. Nejen, že balanční cvičení zlepšuje rovnováhu, ale zároveň se posiluje vnitřní svalstvo, na které se mnohdy zapomíná, přestože jde o klíčové svaly, ovlivňující například bolest zad. Cvičení na balanční podložce Thera-Band zlepšuje také chůzi, koordinaci a celkovou sportovní výkonnost. Navíc jde o pomůcku snižující případné riziko zranění či pádu v běžném životě. Na podložce je možné cvičit zejména ve stoje, ale například pro posílení břišního svalstva, je účinné i cvičení v sedě. Díky třem různě obtížným variantám podložky, je tato pomůcka vhodná opravdu pro každého, nehledě na věk nebo fyzickou kondici.

nakoupit-na-e-shopu
 
na-produkty

 


Obtížnosti balanční podložky

Povrch balanční podložky Thera-Band neklouže a velice dobře se udržuje a čistí. Na podložce doporučujeme cvičit naboso, cvičení je efektivnější a speciální sturkturovaný povrch, navíc umožňuje sensomotorickou stimulaci. Jak se zmiňuje výše, balanční podložka Thera-Band je dostupná ve třech variantách. Díky tzv. systému progresivního tréninku Thera-Band, je možné plynule navázat od nejméně obtížného stupně, až po ten nejvyšší, to znamená od zelené – určené začátečníkům, přes modrou pro pokročilé, až po černou – pro velmi pokročilé.


K čemu balanční podložka slouží

Balanční podložky se používají zejména při sensomotorickém cvičení, kdy stimulací receptorů v kůži, šlachách, svalech a vazech dochází k zvýšení podnětů a k zlepšení aferentní (dostředivé) odpovědi, která pozitivně ovlivňuje centrální nervový systém. Na základě těchto podnětů zlepší CNS vyhodnocování informací přicházejících z periferie a tím pozitivně ovlivní zpětnou odpovědí nastavení kloubů, optimální souhru svalů, výsledné držení těla a kvalitní pohyb.


Kde můžete balanční podložky Thera-Band koupit

Balanční podložky Thera-Band můžete nakoupit na našem e-shopu a nechat si je poslat domů za pomoci kurýrní služby PPL nebo České pošty. Pro balanční podložky se můžete zastavit také v našem centrálním distribučním skladě v Obchodní 107, Čestlice, Praha – východ.