Cvičební guma posilovací

Cvičební guma posilovací je cvičební pomůcka, která nabízí téměř nekonečné využití při posilování nebo rahabilitaci celého vašeho těla. Využívat se dá pro posilování i protáhování svalů. Díky její jednoduchosti můžete přicházet se stále novými využitími.


Barvy cvičební gumy posilovací

Cvičební gumu posilovací vyrábí Thera-Band v osmi tuhostech odlišených barvou. Nejslabší je cvičební guma posilovací béžové barvy na jejíž natažení o 100%, tedy na dvojnásobek potřebujete sílu odpovídající 1,1 kg. Po ní následuje barva žlutá, červená, zelená, modrá, černá, stříbrná a nejsilnější cvičební guma posilovací je zlatá, na jejíž natáhnutí na dvojnásobek budete potřebovat 6,5 kg. Nárůst síly mezi jednotlivými stupni je 25% a mezi posledními třemi pak 40%. Díky tomuto postupnému nárůstu můžete postupovat škálou barev, jak poroste vaše kondice a síla, a tak vždy cvičit ve vašem optimu. 


Cvičební guma posilovací a péče o ni

Cvičební guma posilovací Thera-Band je vysoce kvalitní cvičební pomůcka, která vám bude při správné používání dobře sloužit opravdu dlouho. K předčasnému poškození cvičební gumy posilovací Thera-Band může dojít při jejím častém natahování na více než trojnásobek její klidové délky nebo při vytvoření drobných trhlinek následkem proražení o ostrý předmět, jako jsou například hodinky nebo náramky. K podobnému poškození cvičební gumy posilovací může dojít při cvičení v botách, kdy drobné nečistoty, jako je jsou například zrnka písku nebo drobné kamínky uvízlé v podrážce, můžou při stoupání na gumu tyto trhlinky vytvořit a cvičební guma se potom při natažení může přetrhnout.