0 Kč
Košík

Posilovací gumy Thera-Band

Posilovací guma je opravdu všestranná cvičební pomůcka, která najde uplatnění v rehabilitaci, kondičním cvičení i silovém tréninku. Posilovací guma procvičí každou partii vašeho těla, a to pro tělo přirozeným a bezpečným způsobem. Díky tomu, že nabízí tak širokou paletu cviků je posilovací guma perfektní pomůckou pro vaše domácí cvičení a snadno nahradí celou posilovnu.

1 2 3 > »

Posilovací gumy Thera-Band poskytují všestranné a jednoduché řešení pro vaši rehabilitaci, cvičení nebo silový trénink. Cvičení s gumou Thera-Band zlepšujte držení těla, rovnováhu, posiluje svaly, minimalizuje tlak na klouby a snižuje riziko zranění. Jedná se o vysoce kvalitní produkt prověřený mnoha léty užívání vhodný pro všechny věkové skupiny.

 

Barva posilovací gumy Thera-Band

Posilovací gumy Thera-Band jsou barevně odlišeny v závislosti na jejich síle. Barevná škála začíná barvou béžovou, která odpovídá síle velmi slabá, k jejímuž natažení na dvojnásobek klidové délky je třeba síly 1,1 kg. Po ní následují posilovací gumy žlutá, červená, zelená, modrá a černá, kdy každá z nich je vždy o 25% silnější než guma předcházející. Nejsilnější jsou pak posilovací gumy černá, stříbrná a nejsilnější zlatá. Mezi nimi je nárůst síly o 40%. Díky této stupnici pro sebe nalezne vhodnou sílu posilovací gumy opravdu každý a s tím, jak bude stoupat vaše kondice, můžete postupovat řadu vzhůru a mít tak vždy při vašem cvičení ideální zátěž.

 

Jak se posilovací guma používá

Cvičení s posilovací gumou je velmi jednoduché, efektivní a zvládne ho opravdu každý. Abychom vám vaše začátky usnadnili, připravili jsme několik video návodů, ve kterých se naučíte základní cviky s posilovací gumou na jednotlivé partie vašeho těla. Díky nim se stane posilovací guma vaším oblíbeným pomocníkem na cestě ke zdravému tělu.

 

Péče o posilovací gumy

Posilovací gumy Thera-Band jsou považovány za nejodolnější, aby Vám však vydrželi co nejdéle, je dobré dodržovat několik pravidel. Posilovací gumy je dobré skladovat mezi cvičením zavěšené. Při cvičení s nimi doporučujeme nenosit prstýnky hodinky ani jiné ostré předměty, které by mohli vytvořit trhlinku, která by poté při opakovaném natahování mohla způsobit přetržení posilovací gumy. Dále je dobré, když na posilovací gumu při cvičení stoupáte, nemít při tom obuté boty, nebo mít alespoň čistou podrážku. Například zrnko písku, může způsobit prodření posilovací gumy o podlahu. Tato trhlinka může s časem růst a nakonec způsobit přetržení. Posilovací gumy Thera-Band jsou na povrchu opatřeny pudrem, aby se s nimi příjemněji manipulovalo a při skladování se neslepili. Při cvičení se tento pudr postupně odstraňuje. Pokud budete chtít posilovací gumu znovu napudrovat, můžete použít kukuřičný škrob nebo dětský pudr.