Posilovací gumy Thera-Band

posilovaci-guma

Zakoupením posilovací gumy Thera-Band se vám do ruky dostává mimořádně efektivní cvičební pomůcka, s jejíž pomocí procvičíte skutečně každou část vašeho těla. Nejčastěji posilovací guma nalézá využití v rehabilitacích nebo při cvičení doma, ale stále častěji se posilovací gumy používají i při skupinových lekcích ve fitness nebo pro navýšení zátěže v tréninkových programech profesionálních sportovců. Díky minimálním rozměrům si posilovací gumu můžete vzít všude s sebou, takže si s ní můžete zacvičit třeba i v práci, v parku nebo na dovolené.

 

nakoupit-na-e-shopu
 
na-produkty

 Cvičení s posilovací gumou

Posilovací guma je univerzální cvičební pomůcka pro posilování i rehabilitaci, se kterou pohodlně, efektivně a zdravě procvičíte celé vaše tělo. Abyste věděli jak na to, připravili jsme pro vás video návody cviků s posilovací gumou. V této sekci naleznete cviky s posilovací gumou pro jednotlivé partie, ze kterých si můžete poskládat váš cvičební plán.

cviceni-s-posilovaci-gumou-videonavody

 

 Co znamená barva posilovací gumy?

Posilovací gumy Thera-Band jsou součástí progresivního tréninku Thera-Band. Vyrábějí se v osmi různých barvách, z nichž každá představuje jiný stupeň obtížnosti, navazující na posilovací gumu předchozí. Při vašem tréninku můžete díky tomu postupovat nahoru barevnou škálou s tím, jak roste vaše kondice. Nejslabší posilovací guma z barevné škály je béžová, po ní následují žlutá, červená, zelená, modrá, černá, stříbrná a nejsilnější je posilovací guma zlatá. Každý stupeň je o 25% silnější než stupeň předchozí. Mezi posilovací gumou černou, stříbrnou a zlatou je nárust síly o 40%.Kde posilovací gumy koupit?

Posilovací gumy Thera-Band můžete zakoupit a vyzvednout přímo v našem distribučním skladě v Čestlicích na adrese Obchodní 107, Čestlice 251 01. Další možností je vámi zakoupené zboží na našem eshopu nechat zaslat pomocí kurýrní služby. Posilovací gumy můžete také zakoupit na našem e-shopu a nechat si je poslat domů. Poslední variantou je zakoupení posilovací gumy v lékárně. Pokud posilovací gumu There-Band nemají skladem, můžete lékárníka nebo lékárnici požádat, aby ji pro vás objednali od lékárenského dodavatele Phoenix. Doba doručení posilovací gumy do lékárny je pak obvykle jen pár hodin.Tuhosti posilovací gumy Thera-Band

posilovaci-guma-bezova   Posilovací guma Thera-Band, Béžová / Velmi slabá
Síla potřebná k natažení o 100% - 1,1 kg
 
posilovaci-guma-zluta   Posilovací guma Thera-Band, Žlutá / Slabá
Síla potřebná k natažení o 100% - 1,3 kg
 
posilovaci-guma-cervena   Posilovací guma Thera-Band, Červená / Středně silná
Síla potřebná k natažení o 100% - 1,7 kg
 
posilovaci-guma-zelena   Posilovací guma Thera-Band, Zelená / Silná
Síla potřebná k natažení o 100% - 2,1 kg
 
posilovaci-guma-modra   Posilovací guma Thera-Band, Modrá / Extra silná
Síla potřebná k natažení o 100% - 2,6 kg
 
posilovaci-guma-cerna   Posilovací guma Thera-Band, Černá / Speciálně silná
Síla potřebná k natažení o 100% - 3,3 kg
 
posilovaci-guma-stribrna   Posilovací guma Thera-Band, Stříbrná / Super silná
Síla potřebná k natažení o 100% - 4,6 kg
 
posilovaci-guma-zlata   Posilovací guma Thera-Band, Zlatá / Maximálně silná
Síla potřebná k natažení o 100% - 6,5 kg

Varianty posilovací gumy Thera-Band

Posilovací guma Thera-Band 2 m
Posilovací guma Thera-Band 5,5 m
Posilovací guma Thera-Band 45,5 m
Posilovací guma Thera-Band 2,5 m, v cestovním obalu
Posilovací guma Thera-Band 15 x 1,5 m, prodejní display

 

thera-band-posilovaci-guma-2m

 Péče o posilovací gumy Thera-Band

Pokud je posilovací guma Thera-Band používána standardním způsobem, vydrží vám několik měsíců i při každodenním cvičení. K jejímu předčasnému poškození může dojít, pokud ji natahujete na více něž 300% její klidové délky nebo pokud dojde k jejímu poškození natržením. Nepoškozená posilovací guma Thera-Band má vysokou životnost při opakovaném namáhání tahem, avšak drobné trhlinky mohou mít za následek její přetržení. Takové trhlinky mohou na posilovací gumě vzniknout protržením o ostré předměty. Proto se nedoporučuje používat při cvičení s posilovací gumou prstýnky, řetízky nebo hodinky. Trhlinky mohou vzniknout také, když na posilovací gumu stoupáte v botách, které mohou mít na podrážce hrubé nečistoty. Posilovací guma Thera-Band by se měla ideálně mezi používáním skladovat pověšená, aby nedošlo k jejímu slepení na místech, ze kterých byl používáním setřen pudr. Originální pudr lze ve chvíli, kdy byl používáním setřen, nahradit dětským pudrem nebo kukuřičným škrobem. Posilovací gumu je možné v případě potřeby mýt mýdlovou vodou a poté nechat zavěšenou uschnout. Po umytí se také doporučuje gumu napudrovat.